Офіційна реакція УПЦ щодо зрадників серед духовенства.

Офіційна заява

Українська Православна Церква неодноразово і чітко наголошувала на цілковитій і беззаперечній підтримці суверенітету та цілісності Української держави. Дії окремих представників духовенства, які не відповідають офіційній позиції Церкви, є проявом їх особистого політичного вибору, за який вони несуть всю повноту відповідальності як громадяни України. Церква закликає свою паству молитвою і добрими справами допомагати Батьківщині обстоювати мир на всіх її теренах, рішуче засуджуючи агресію російської армії по відношенню до українського народу.

Нагадаємо що: до собору від 27 травня 2022 року в статуті УПЦ були норми про залежність від РПЦ. За рішенням собору зі статуту видалені всі згадки про таку залежність, окрім посилання на грамоту, видану патріархом Алексієм 1990 року. Станом на 2 липня 2022 офіційно нова редакція статуту не була опублікована. В документах РПЦ збереглися згадки про залежність УПЦ від неї. Тобто РПЦ досі вважає Україну своєю канонічною територією, а УПЦ — частиною московської церкви.

Також уточнюємо, що станом на сьогодні — жоден зрадник в рясі не поніс ніякого покарання від патріархії. Хто ці зрадники — також в офіційних документах УПЦ поіменний список — відсутній.

Оцените этот материал
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии